Jiří Marván, předseda spolku
Upravený úvodník magazínu Triangl 2* 12/2021

Vážení spoluobčané,

spolek TRIANGL slaví první rok od svého založení a já bych Vám chtěl touto cestou poděkovat za Vaši přízeň a podporu, s kterou se ve městě při různých akcích setkáváme. V prosinci 2021 jsme vydali teprve druhé vydání našeho magazínu a snad nebudu přehánět, když připustím, že jsme velmi spokojeni s tím, co se v TRIANGLU od té doby změnilo a co se nám i vzhledem k pracovnímu vytížení našich členů, navíc v komplikované době celosvětové pandemie, podařilo.

Těší nás, že z původního složení třech nadšenců, jsme nyní plnohodnotný spolek se stále se zvyšujícím počtem aktivních členů a celou řadou podporovatelů, kteří smýšlí stejně jako my, mají smysluplné připomínky, dobré nápady a zájem je realizovat ve prospěch města. Tolik pozitivní energie jsme na samém začátku našeho veřejného působení nečekali. Je vidět, že jsou v Libčicích občané, kteří volají po změně a pokud by ji měl zprostředkovat právě spolek TRIANGL, budeme to považovat za svou čest, závazek a důkaz, že jdeme správným směrem.

Zatím nemáme žádný přímý vliv na rozhodování, na to si musíme počkat necelý rok a pokusit se získat Vaše hlasy v příštích komunálních volbách, které se konají v říjnu 2022. Rozhodně se nechceme postavit do role nekompromisních kritiků a odsuzovat vše, co dosavadní zastupitelstva pro naše město vykonala. Máme v našich řadách členy, kteří mají zkušenosti s prací ve všech orgánech města, od členů komisí, výborů, přes radu města, až po zastupitelstvo. Víme, co ta práce obnáší, známe zákony, kterých je třeba dbát a víme, s jakými finančními prostředky může naše město hospodařit.

Nechceme nic bořit, ale na dobré navázat a v rámci možností přinést něco nového, na čem se shodneme a na co bude mít město peníze. Věříme, že zastupitelstvo v našem městě může být proaktivním orgánem patnácti zástupců, které si demokraticky zvolíte, na které se budete moci spolehnout a důvěřovat jim, že budou
poctivě pracovat v zájmu nás všech, bez ohledu na to, z jaké strany přicházejí. Brzy Vám všechny volební subjekty budou představovat své volební programy, které se při vší snaze o originalitu budou asi hodně podobat, neboť jejich cíl je stejný a jediný – naše město, jeho údržba a rozvoj.

TRIANGL chce být spolkem, který společnost spojuje a je otevřený každému z Vás, kdo by se chtěl aktivně podílet na dění ve městě, případně být třeba jen sympatizantem a podporovatelem ostatních, kteří nelitují svého volného času a věnují jej věcem veřejným. Oslavili jsme Vánoce a vstoupili do roku s magickým číslem 2022. Poslední dva roky nebyly pro lidstvo na této planetě vždy příjemné, ale podle numerologie, která se zabývá energií čísel, prý můžeme očekávat, že se v příštím roce konečně vše obrátí k lepšímu. Přejme si tedy, aby tomu tak opravdu bylo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.