Triangl logo a Trianglík

VZNIK NÁZVU A LOGA
Při volbě názvu našeho spolku jsme hledali symbol, který by měl nějakou spojitost s naším městem.

Poměrně snadno jsme se shodli na čísle tři. Tři původní obce – Libčice (dříve Libšice), Letky, Chýnov (dříve Chejnov) se v r. 1924 spojily a na mapách vyplnily tvar trojúhelníku. Pak už to šlo jak na drátku a vypadlo z toho slovo TRIANGL, což je původní název pro trojúhelník. Při analýze jazykového významu, geometrického tvaru a fialové barvy našeho loga si dovolujeme prezentovat
výklady, které nás inspirovaly:

VÝHODA JEDNOHO SLOVA
Jednoslovný název se dobře skloňuje, píše a je snadno zapamatovatelný.

TRIANGL MÁ ZVUK
Zřejmě všichni si u slova triangl vybavíme jeden z nejmenších hudebních nástrojů s lahodným zvonivým tónem.

TROJKA
Podle numerologie působí mladě, je plná elánu, optimismu a tvůrčí energie. Je charismatická a má smysl pro humor. Shodou náhod je počet zakladatelů našeho spolku tři.

TROJÚHELNÍK
Skrývá významy jako je tvořivost, harmonie, růst či integrace. Má sílu, umí být oporou a drží pevně pohromadě.

TROJJEDINOST
Tři spojené body trojúhelníku jsou často zmiňovány ve spojení: zrození, život a smrt • otec, matka a dítě • síla, intelekt a láska • myšlenka, pocit a emoce • duše, tělo a mysl • pravda, láska a naděje…

FIALOVÁ BARVA
Smícháním modré (duchovnost) a červené (energie) vzniká fialová, která symbolizuje odvahu, inteligenci a kreativitu. Je doménou mystiky, magie i kouzel. Je spojována s autoritou, bohatstvím, promyšleností a srdečností. Je osobitá a vyjadřuje pokoru a skromnost.

LOGO
Logo nám navrhl Ondřej Pellar, grafik tohoto magazínu, který s trpělivostí sobě vlastní překonal všechny naše nápady a výsledkem je značka, na které jsme se jednomyslně shodli.

TRIANGLÍK
Toto je náš emotikon, který se zrodil v ateliéru známého kreslíře Jiřího Tyllera. Trianglík nám pomůže vystihnout náladu, postoj či emoce a možná se stane i naším maskotem.